A Moskovits-palota helyén a 20. század elején a földszintes Nikolits-ház emelkedett, mellette az egyemeletes Diamandi-ház állt. A telkeket és a házakat 1905-ben ifjabb Moskovits Mór és Moskovits József vásárolta meg, akik egy zsidó élelmiszeripari vállalkozó család tagjai voltak. 1910-ben a házak helyére egy háromemeletes bérházat kezdtek építeni. A bérház terveit a neves Vágó testvérpár, Vágó László és Vágó József készítették. A kivitelező szintén neves és meghatározó a szakmában, Incze Lajos és fia. A munkálatok első lépése a régei épületek lebontása volt. A két ház a Zöldfa utca és Szent László tér sarkán lévő telekre és az az melletti telekre épült. Először a saroktelek házát a Nikolits-házat bontották le, melynek helyén még 1910-ben elkészült az új épület háromtengelynyi része. A Diamandi-ház helyén a következő év végén állt a Moskovits-palota Szent László térre néző része.
A bérház földszinti részén, ahogy ez szinte minden bérház esetében lenni szokott, üzlethelyiségeket alakítottak ki. Az első emeleten kalapszalon volt, mellette a Nagyváradi Bank és Kereskedelmi Rt. Székháza tartózkodott. A lakások az utcai oldalon három vagy négy szobásak voltak, az udvari oldalon szerényebbek, egy vagy háromszobásak. Udvari Kávéház néven, az épület udvarán vendéglátóegységet alakítottak ki 1913 márciusában.
A Moskovits-palota négyzet alaprajza épült, belsőudvaros, háromemeletes bérpalota. Tulajdonképpen egy két telekre épült saroképület. A homlokzatának érdekességét a felület homorú és domború kialakításának váltakozása adja. Az épület harmonikus kidolgozású, szimmetrikus architektúrájú. A Szent László térre néző főhomlokzatának leghangsúlyosabb eleme a két szélső tengelyben kialakított, a tető síkjából kilépő, íves háromszög alakú oromzat.
Az első és a második emelet ablaki egyenesen záródó egyszerű nyílások, melyek a kidomborodó részeken keskenyebbé válnak. A harmadik emelet ablakainak felső sarkai leszeltek. A Zöldfa utcára néző homlokzat sarki részén keskeny ablakokat látni. A homlokzat változatosságát mégjobban kiemelik az itt-ott megjelenő, geometrikus mintázatú mellvéddel ellátott kicsi erkélyek. A földszinti kirakatok fölött eredetileg egységesen cégtáblák sora húzódott, melyek ma már nem láthatók.
A koronázópárkány alatti díszítés figyelemreméltó, ahogy az oromzatok majolikája is. A koronázópárkány alatt jeleneteket ábrázoló díszítés látható, ezek különböző munkafolyamatokat és idilli képeket ábrázolnak, melyek valószínűleg a megrendelő, Maskovich család foglalkozásával hozhatók kapcsolatba.
A domború és homorú felületek váltakozása a Vágó testvérek más munkájának is fontos eleme. Például a két budapesti épületükön, a Gutenberg-házon és az Árkád-bazáron is felfedezhetők. E két ház stílusa közé helyezhető a Moskovits-palota, mely a könnyed hullámzás és szigorú geometria ötvözete. A Vágó testvérekre szintén igen jellemző a majolika-díszítés használata, valamint az oromzati díszítés. De a nagyváradi építészet egyik jellegzetes sajátossága, a Lechner Ödön formanyelvének, a népművészeti motívumok geometrikus ábrázolásának használata is jellemző, emellett Otto Wagner hatása is érzékelhető.